Selen a jeho příznivé účinky 26. 02. 2015

Selen je stopový prvek nezbytný pro správnou činnost systému obranyschopnosti lidského organismu, který chrání buňky před škodlivými látkami v životním prostředí.

 


 

 


Pomáhá:

  • při zánětech různého druhu, včetně onemocnění kloubů a kůže
  • chrání proti srdečním onemocněním a nádorovým vlivem
  • snižuje lámavost nehtů
  • podílí se na funkci mnoha enzymů
  • významný antioxidant
  • zamezuje procesu stárnutí tkání
  • důležitý pro činnost slinivky břišní
  • významný pro zachování elasticity tkání , zpomaluje degeneraci buněk a tkání


Selen působí podpůrně na činnost enzymů, které pomáhají chránit buňky, a zároveň neutralizuje těžké kovy, které nepříznivě ovlivňují lidské zdraví. Těžký nedostatek selenu narušuje kardiovaskulární zdraví.

Enzymy obsažené v selenu chrání buňky před oxidativním poškozením, resp. mění hormon štítné žlázy tyroxin na biologicky aktivní trijodtyronin, čímž zasahují do metabolismu a vývoje organismu.


Selen se spolu s vitamínem E zúčastňuje antioxidačního obranného systému, který ničí volné radikály škodlivé pro organismus.


Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.