Sacharidy a jejich definice 26. 02. 2015

Sacharidy patří do skupiny základních živin, ze kterých se skládá potrava každého člověka.

Podle složení a fyziologického účinku v organismu se rozdělují na:

  • jednoduché a složené (komplexní) sacharidy
  • stravitelné a nestravitelné sacharidy

Do skupiny jednoduchých sacharidů patří

  • Monosacharidy: glukóza (hroznový cukr), fruktóza (ovocný cukr),…
  • Disacharidy: sacharóza (řepný cukr), laktóza (mléčný cukr),…


Do skupiny složených sacharidů patří

  • Maltodextrin: částečně rozložený škrob
  • Polysacharidy: škrob, celulóza (nestravitelná vláknina)

Stravitelné sacharidy - všechny jednoduché sacharidy + škrob představují hlavní zdroj energie pro všechny základní metabolické pochody v organismu (činnost mozku a srdce, dýchání, zpracování potravy, vylučování), pro udržování stálé tělesné teploty a pro práci svalů.

Nestravitelné sacharidy - celulóza neposkytuje žádnou energii, ale je důležitá pro správnou činnost střev a rozvoj zdravé střevní mikroflóry.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.