26. 02. 2015

Je extrakt z kůry borovice (Pinus maritima nebo Pinus pinaster), která roste na jihozápadním středomořském i atlantickém břehu Francie. Jeho molekula je unikátní komplex účinných bioaktivních látek (flavonoly) s antioxidačními účinky. Mimořádně rychle chrání a regeneruje buňky organismu. Pyknogenol obsahuje velké množství bioflavonoidů, látek kterými rostliny sami sebe chrání před působením volných radikálů.

Jeho antioxidační účinek je 20-krát silnější než vitamín C a 50-krát silnější než vitamín E. Je schopen aktivovat zničené proteiny pokožky a cév jako je kolagen a elastin a obnovit jejich spojení (oddaluje stárnutí), obalí se kolem vláken a obnoví jejich vnitřní strukturu. Patří tedy mezi efektivní a hlavně přírodní vyhlazovač pokožky a vrásek. Chrání kolagen i před útokem volných radikálů a enzymů (kolagenáza, elastázy). Zlepšuje krevní mikrocirkulaci v pokožce, zajišťuje lepší přívod kyslíku a živin tkáním, hydratuje je a odstraňuje z nich škodliviny. Chrání pokožku před UV zářením. Pomáhá tělu odolávat proti nádorovým onemocněním. Zvyšuje tělesnou odolnost a chrání organismus před stresem a paradentózou. Je dokázáno, že Pyknogenol snižuje hladinu LDL (špatného) cholesterolu a zvyšuje hladinu HDL (dobrého) cholesterolu. Zabraňuje jejich oxidaci. Hladina triglyceridů se nemění. Tento objev je důležitý hlavně u žen v menopauze, kterým se přestanou vytvářet hormony ovlivňující poměr LDL a HDL cholesterolu. Působí preventivně proti zelenému a šedému zákalu. Jeho nejdůležitějším účinkem je ovlivňování produkci NO (oxidu dusnatého), který má významně pozitivní účinky na cévy.

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.