26. 02. 2015

Je extrakt z kůry borovice (Pinus maritima nebo Pinus pinaster), která roste na jihozápadním středomořském i atlantickém břehu Francie. Jeho molekula je unikátní komplex účinných bioaktivních látek (flavonoly) s antioxidačními účinky. Mimořádně rychle chrání a regeneruje buňky organismu. Pyknogenol obsahuje velké množství bioflavonoidů, látek kterými rostliny sami sebe chrání před působením volných radikálů.

Jeho antioxidační účinek je 20-krát silnější než vitamín C a 50-krát silnější než vitamín E. Je schopen aktivovat zničené proteiny pokožky a cév jako je kolagen a elastin a obnovit jejich spojení (oddaluje stárnutí), obalí se kolem vláken a obnoví jejich vnitřní strukturu. Patří tedy mezi efektivní a hlavně přírodní vyhlazovač pokožky a vrásek. Chrání kolagen i před útokem volných radikálů a enzymů (kolagenáza, elastázy). Zlepšuje krevní mikrocirkulaci v pokožce, zajišťuje lepší přívod kyslíku a živin tkáním, hydratuje je a odstraňuje z nich škodliviny. Chrání pokožku před UV zářením. Pomáhá tělu odolávat proti nádorovým onemocněním. Zvyšuje tělesnou odolnost a chrání organismus před stresem a paradentózou. Je dokázáno, že Pyknogenol snižuje hladinu LDL (špatného) cholesterolu a zvyšuje hladinu HDL (dobrého) cholesterolu. Zabraňuje jejich oxidaci. Hladina triglyceridů se nemění. Tento objev je důležitý hlavně u žen v menopauze, kterým se přestanou vytvářet hormony ovlivňující poměr LDL a HDL cholesterolu. Působí preventivně proti zelenému a šedému zákalu. Jeho nejdůležitějším účinkem je ovlivňování produkci NO (oxidu dusnatého), který má významně pozitivní účinky na cévy.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.