26. 02. 2015

Povrchové napětí je síla na rozhraní tří skupenství, které se nemísí, a někdy i kapaliny a tuhé látky (díky povrchovému napětí může mince plavat na povrchu kapaliny).

Představme si, že v cévách, žaludku, atd jsou nečistoty přichyceny na povrch vazbami a kapalina (krev, HCl ...) má vůči nečistotě vysoké povrchové napětí. To způsobuje, že nečistoty nejsou rozpustné v dané kapalině. Při vysokém povrchovém napětí, kapalina nemůže přilnout na celý pevný povrch a tvoří na něm jen kapky. To umožňuje tuhým částicím (složky potravy, bakterie, viry, tromby ...) přilnout na pevném povrchu v místě mezery (mezi kapkami) a kapalina (krev, HCl ...) nemá dostatečnou sílu na to aby porušila vazbu mezi povrchem a připevněním nečistotou. Pokud se povrchové napětí snižuje, plocha se stává zmáčanejšou a tekutina se rozplyne po celé její ploše (vznik filmu), v tomto případě nečistoty nemají místo na přichycení, pokračují systémem a vyloučí se. Už přichycené částice tekutina obklopí, odtrhne od povrchu, rozloží je a odstraní. Průběh je pomalý, uvolňuje se molekula po molekule.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.