Osteoartróza - porucha chrupavek 26. 02. 2015

V případě zdravých kloubů působí chrupavky (které jsou tvořeny pevnou elastickou hmotou a pokrývají konec každé kosti) jako poduška, která tlumí nárazy vznikající při pohybu. Při osteoartróze porucha chrupavek způsobuje, že konce kostí se jedna o druhou jakoby " odírají „, čehož výsledkem je narušení struktury kloubu - případně i okolních svalů a šlach


Osteoartróza je charakterizována degenerativním postižením chrupavek, re modelaci a novotvorbou kosti. 

Bolest je její typickým příznakem. Již v počátečním stádiu onemocnění se bolest objevuje hlavně při zátěži, přičemž v klidu se zmírňuje. Mezi další příznaky patří ztuhlost kloubů a lokální citlivost. Osteoartróza může postihnout kterýkoli kloub, ale nejčastěji postihuje vláhonosné klouby: kyčelní klouby, kolena - navíc i kotníky, prsty na nohou a na rukou. Osteoartróza je obvykle asymetrická (nepostihuje stejně obě končetiny), někdy postihuje jen jeden kloub z dvojice, např.. Jen jedno koleno.


Preventivním prostředkem proti vzniku a rozvoji Osteoartrózy
 je Gelo-3 complex a Fit Artro Aktiv. 

Chci koupit teď!

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.