Nezdravé hubnutí pomocí návykových látek 26. 02. 2015

V současném období pod vlivem trendu štíhlosti prosazovaného médii se zvyšuje počet pacientů s diagnózou anorexie nervosa nebo Atletico.


Anorexie se již nestává výsadou žen vyhublých na kost, ale prudce stoupá počet postižených mužů (cca 10% mužů postižených poruchami přijímání potravy).

V případě anorexie Atletico se k poruchám stravování přidává ještě užívání látek podporujících spalování tuku, projímadel a nadměrné cvičení až do absolutního vyčerpání organismu. K spalovači tuků, které se nacházejí na seznamu zakázaných látek, se zařazují metamfetamin, amfetamin, efedrin, kokain. 

Tyto látky potlačují chuť k jídlu, působí jako stimulanty. Nebezpečí užívání spalovačů tuků spočívá ve fyziologickém poškození organismu v důsledku nedostatečné výživy (osteoporóza, zubní kaz).

Tělo si odebírá tuk nejprve z tukových zásob, po jejich vyčerpání ze svalů a nakonec z vnitřních orgánů (srdce, játra). Rovněž vedou ke vzniku psychologických a psychiatrických poruch (deprese, nutkání k sebevraždě, snížené sebevědomí, pocity beznaděje). Dochází k narušení hormonální rovnováhy: ztráta plodnosti u mužů v důsledku snížení počtu a kvality spermií, u žen je zde sníženo riziko otěhotnět způsobené poruchami respektive úplného vynechání menstruace. Největším rizikem je vznik závislosti.


vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.