Nezdravé hubnutí pomocí návykových látek 26. 02. 2015

V současném období pod vlivem trendu štíhlosti prosazovaného médii se zvyšuje počet pacientů s diagnózou anorexie nervosa nebo Atletico.


Anorexie se již nestává výsadou žen vyhublých na kost, ale prudce stoupá počet postižených mužů (cca 10% mužů postižených poruchami přijímání potravy).

V případě anorexie Atletico se k poruchám stravování přidává ještě užívání látek podporujících spalování tuku, projímadel a nadměrné cvičení až do absolutního vyčerpání organismu. K spalovači tuků, které se nacházejí na seznamu zakázaných látek, se zařazují metamfetamin, amfetamin, efedrin, kokain. 

Tyto látky potlačují chuť k jídlu, působí jako stimulanty. Nebezpečí užívání spalovačů tuků spočívá ve fyziologickém poškození organismu v důsledku nedostatečné výživy (osteoporóza, zubní kaz).

Tělo si odebírá tuk nejprve z tukových zásob, po jejich vyčerpání ze svalů a nakonec z vnitřních orgánů (srdce, játra). Rovněž vedou ke vzniku psychologických a psychiatrických poruch (deprese, nutkání k sebevraždě, snížené sebevědomí, pocity beznaděje). Dochází k narušení hormonální rovnováhy: ztráta plodnosti u mužů v důsledku snížení počtu a kvality spermií, u žen je zde sníženo riziko otěhotnět způsobené poruchami respektive úplného vynechání menstruace. Největším rizikem je vznik závislosti.


Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.