26. 02. 2015

Klimakterium je přirozené období v životě ženy. V tomto období dochází k vyhasínání funkce vaječníků a tím i ke změnám produkce hormonů odpovědným za menstruační cyklus. Menopauza je označení pro poslední menstruační krvácení. Objevuje se většinou v 45.-54. roku života ženy. Nedostatek estrogenů, které se již neprodukují vaječníky po menopauze se projeví zvýšeným metabolismem kostí s úbytkem kostní hmoty a vyplavováním vápníku do krve. Vápník uvolněný z kostí podmiňuje nárůst vápníku v krvi, což vede ke snížení produkce hormonů, odpovědných za rovnovážného stavu vápníku v krvi. (tělo je zmatené z vysokého obsahu vápníku v krvi a přestane ho přijímat). Tělo si neukládá vápník do zásoby do kostí, ale snaží se vyloučit jeho nadbytek ledvinami a sníží absorpci vápníku z trávicího traktu.

Projevy menopauzy:

  • Ukončení menstruačního krvácení
  • Osteoporóza - křehké kosti
  • Návaly horka, noční pocení
  • Kolísání nálady, špatná koncentrace, výpadky paměti, pokles libida, deprese
  • Bušení srdce
  • Kardiovaskulární onemocnění vznikající z důsledku zvýšení TAG a LDL cholesterolu v krvi a zastavení protektivních účinků estrogenů
  • Inkontinence moči, zvýšený výskyt močových infekcí
  • Snížená hydratace pokožky, vysychání sliznic, nadměrné vypadávání vlasů

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.