26. 02. 2015

Je otok postihující většinou jen jednu končetinu.
Pokud není včas a adekvátně léčen, vede k nenávratnému poškození vlastního lymfatického systému s následnými komplikacemi jako zánět kůže a podkoží, fibrotizace (přestoupení tkáně vazivem), indurace tkání (ztvrdnutí tkáně zmnožením vaziva) atd.
Rozlišujeme primární (vrozený) a sekundární lymfedém.

Jak vzniká sekundární lymfedém?

Vzniká v důsledku postupného snižování transportní funkce lymfatického systému v dané oblasti těla. V důsledku hromadění lymfy (lymfostázy) dochází k poškození chlopní a výstelky lymfatických cév, snižuje se jejich propustnost, zpomaluje se tok lymfy a vznikají lymfatické zátky.
Následkem prosáknutí tkání lymfou s hromaděním bílkovin a fibrinu (bílkovinné vlákna způsobující srážení krve) se zmnožují fibroblasty (nezralá vazivová buňka) a přibývají buňky typické pro chronické záněty. Nakonec se zvětšuje počet kolagenních vláken a začíná fibrotizace (přestoupení tkáně vazivem) a sklerotizace (kornatění) tkání.
Všechny tyto mechanismy navzájem vedou k bludnému kruhu onemocnění.

Rozlišujeme:
1, Lymfedém horních končetin
Vyskytuje se u žen po operaci nádoru prsu a po následném ozařování, kde dochází k přerušení lymfatických cest odstraňováním lymfatických uzlin pod paží. Tím nastává porucha odtoku v lymfatickém systému.

2, Lymfedém dolních končetin
Vznik ovlivňuje mechanická a dynamická nedostatečnost lymfatických cév a snížení transportní funkce lymfatického systému, čímž nastává hromadění lymfy.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.