26. 02. 2015

Co je lymfa a jaká je její úloha?

Tekutina, která patří mezi tělové tekutiny, barva je čirá, mění se podle toho, z které části těla pochází. Z oblasti břicha a střev je mléčné zakalená, způsobuje to množství posbíraných tuků. Má buněčnou a mízní složku, obsahuje vodu, draselné i sodné soli, bílé krvinky, cukry, tuky, bílkoviny. Její složení je měnlivé, ovlivňuje ho látková výměna.
Lymfa omývá prakticky každou buňku těla a kromě funkce odvodního systému pro toxiny (vznikají při trávení nebo se dostanou do těla stravou či dýcháním) slouží také jako přívod živin pro buňky. Svým složením se podílí i na udržení stálého vnitřního prostředí tkání i orgánů a účastní se imunitní funkce organismu protože její součástí jsou i bílé krvinky (lymfocyty).
Denně proteče organismem 2-3 litry lymfy, z toho 60-80% v podkoží.
Stéká společně s nachytanými toxiny a odpadními látkami jako řeka do lymfatických cév, odtud do žil, do krve, které jsou pak vylučovány přes žilní systém střevem, stolicí, močí, plícemi ...
Tok lymfy je jednosměrný. Proto nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání vede k nedostatečnému odvádění lymfy a škodlivé látky se hromadí v tkáních a kloubech, kde způsobují problémy.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.