Křemík na vlasy 26. 02. 2015

Křemík je stopový prvek, který je pro lidský organismus nepostradatelný. Je druhým nejvíce vyskytujícím se prvkem v přírodě - tvoří 28 % zemské kůry. Vyskytuje se pouze ve sloučeninách, nejvíce jako oxid křemičitý, jehož čistou formu známe jako krystal. Křemík patří mezi biogenní prvky. Jeho obsah v lidském organismu je přibližně 1 gram. Nachází se v kostech, chrupavkách a zubní sklovině.

• Je podstatný pro tvorbu a růst kůže, vlasů a nehtů

 Zajišťuje jejich pevnost, váže na sebe vodu, čímž zajišťuje i jejich pružnost

• Je nutný pro výstavbu kolagenových a elastinových vláken

• Podporuje příjem vápníku z potravy

• Posiluje imunitní systém, má protizánětlivý účinek

• Zlepšuje prokrvení pokožky, je nezbytný pro zachování zdravé struktury cévních stěn

Nedostatek křemíku způsobuje zhoršení stavu vlasů a nehtů, které se mohou začít lámat. Jeho nedostatek má také vliv na pleť, která se stává suchou a méně pružnou. Doplněním dochází k obnově pevnosti a pružnosti vlasů a nehtů.

Zdrojem křemíku je obilí, vláknitá zelenina a otruby. Jeho denní potřeba je přibližně 10-100 mg. Ve starším věku, při nadměrném výdeji energie, během těhotenství, zda v období růstu se doporučuje jeho příjem zvýšit.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.