Komu jsou určeny instantní BCAA? 09. 10. 2015

Nejčastěji prodávaný esenciálními aminokyselinami jsou BCAA (Leucin, Isoleucin, Valin) v poměru 2: 1: 1 (BCAA dávkování v 1 dávce), jsou ideální kombinací rozvětvených aminokyselin pro ochranu svalstva před odbouráváním svalových bílkovin - katabolismem a podporují syntézu ostatních aminokyselin nezbytných pro nárůst svalových buněk - anabolismus.

Esenciální aminokyseliny nezatěžují trávicí systém a pro maximální efekt a výkon je ideální je kombinovat zároveň s proteinem. Výborné jsou instantní aminokyseliny K4 Power BCAA 4: 1: 1, které jsou kromě dvojnásobné dávky leucinu navíc obohacené o glutamin a citrulin.


Pro koho jsou esenciální aminokyseliny BCAA určeny ?Kulturistiku
- aminokyseliny BCAA jsou po proteinu jednou ze základních složek suplementace ať už při nabírání svalové hmoty nebo rýsování. Důležitou součástí fitness tréninku je období regenerace a právě pro tento účel jsou BCAA vynikajícím zdrojem aminokyselin na budování a ochranu svalové hmoty před katabolismem. Dodávají tělu potřebnou energii, zvyšují anabolismus a jsou důležitým aspektem regenerace a obnovy svalů mimo tréninku. Díky vysokému obsahu Citrulinu podporují tvorbu NO - Pump Effect


Funkční sporty - crossfit, Tabata, HIIT jsou všechno sporty zaměřeny na fitness kombinací s vysokým zatížením a výkonem. Těžký a dlouhotrvající výkon je spojen se svalovou únavou, pomalejší regenerací a rychlým úbytkem svalové hmoty, právě na tyto účely jsou pro ně instantní BCCA maximálně vhodné. Dodají tělu potřebné BCAA, které jsou doplněny o glutamin a díky práškové formě ve vodě se rychle dostanou do těla.


Hubnutí
- Omezováním jídla a nesprávným cvičením (krátkodobé a náročné výkony) se ztrácí nejen tuk ale i svalstvo jako nejlepší zdroj energie pro tělo. V období hubnutí je třeba zachovat svalovou hmotu, jednak svaly tvoří pěknou postavu a čím více svalové hmoty tím rychleji se odbourává nepotřebný tuk. Pro začátečníky ve cvičení jsou náročné hlavně první týdny kdy se dostaví velká únava, namožené svaly a svalové křeče. Užíváním instantních aminokyselin se tyto problémy potlačí až úplně eliminují.


Kardio (běh, cyklistika, plavání) - Tak jak bylo již výše zmíněno vysoce náročný a dlouhotrvající trénink (závod) má za následek rychlé odbourávání svalové hmoty, katabolismus a delší regeneraci. Drtivá většina profi sportovců musí při náročných sportech suplementovat tyto aminokyseliny aby si zajistily správné fungování svalů, rychlou regeneraci a potlačení vlivů únavy. Rovněž díky obsahu citrulinu se zlepší prokrvení, dýchání a prodlouží se výkon.


Těžko pracujícím lidem - těžce fyzicky pracující člověk vydá častokrát tolik energie při práci jako běžný sportovec. Proto jsou aminokyseliny BCAA vhodné nejen pro sportovce ale i pro obyčejné lidi. Instantní aminokyseliny jim dodají energii, zrychlí proces regenerace po náročném dni, ochrání svalovou hmotu před destrukcí a eliminují pocit únavy. Obsahují také vitamíny skupiny B které slouží na podporu funkce nervového systému a pomáhají podpořit imunitní systém spolu s Vitamínem C. Tím, že neobsahují lepek, laktózu a aminokyseliny jsou rostlinného původu jsou vhodné opravdu pro každého.Chci koupit teď!

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.