Koenzym Q10 - silný antioxidant 26. 02. 2015

Koenzym Q10 jinak nazýván ubichinon je látka, která se nachází ve všech buňkách lidského těla.

Je nezbytný pro tvorbu energie pro buňky. Koenzym Q10 je uložen v mitochondriích buněk. Mitochondrie jsou organely jinak nazývané také "buněčné elektrárny", které produkují ATP (adenosintrifosfát). 95% celkové lidské energie se vytváří tímto způsobem. ATP je nezbytný pro všechny biochemické procesy organismu včetně tvorby proteinů, enzymů, prostupu živin buňkami či kontrakce svalů. Každá tvorba energie se vždy spojuje také s tvorbou volných radikálů. 

Koenzym Q10 je silný antioxidant, který zabraňuje poškozování mitochondrií jako hlavnímu producentovi energie. Zneškodňuje volné radikály, které poškozují buňky a vyvolávají jejich rychlejší stárnutí až smrt.

Koenzym Q10 se nachází v malých množstvích ve stravě, jako jsou ryby, játra, srdce, máslo a vejce. Vařením a skladovaním se jeho obsah snižuje. Protože je jeho příjem potravou nízký a pro organismus je nezbytný, tělo si ho syntetizuje samo. Tvorba probíhá v játrech, avšak věkem se snižuje. Ve věku 20 let je produkce 90%, v 40 letech 60% a v 60 letech jen 30%. Pokud se produkce sníží na 20%, organismus umírá.

 Koenzym Q10 a srdce: 

Koenzym Q10 patří mezi nejzákladnější energetické zdroje, díky kterému srdce vykonává svou činnost každou sekundu během několik desítek let. Onemocněním jako angina pectoris, infarkt myokardu, srdeční selhání se dá používáním koenzymu Q10 předejít. Anginu pectoris způsobují toxické volné radikály, které napadají stěny srdečních buněk a tím je poškozují. Zabraňuje srdečnímu selhání a po jeho překonání dodává myokardu energii na další fungování a zvyšuje i jeho fyzickou výkonnost.
 

Účinky koenzymu Q10: 

 • zabraňuje tvorbě vrásek = anti-aging efekt,
 • zvyšuje produkci energie v mozku - zabraňuje vzniku Alzheimerovy choroby,
 • podporuje činnost bílých krvinek a tím zvyšuje obranyschopnost proti virům a jiným mikroorganismům v těle,
 • zabraňuje krvácení dásní, které je způsobeno právě nedostatkem koenzymu Q10,
 • jako silný antioxidant zabraňuje i oxidaci LDL cholesterolu a tím chrání cévy před aterosklerózou,
 • snižuje krevní tlak,
 • zvyšuje počet spermií a usměrňuje jejich žádoucím směrem,
 • snižuje tvorbu histaminu a tak příznivě působí na alergická onemocnění jako je pylová rýma a astma.

Nedostatek koenzymu Q10 způsobuje: 

 • věk - stárnutím se jeho produkce snižuje,
 • nadměrné cvičení - cvičením vznikají volné radikály a koenzym Q10 se vyčerpává na jejich odstranění, zásoby se snižují,
 • stres - při stresu vznikají volné radikály,
 • onemocnění postihující játra - např. intoxikace organismu jedovatými látkami,
 • alkohol - poškozuje jaterní buky, které produkují koenzym Q10,
 • špatná životospráva, znečištěné prostředí,
 • statiny - léky na snižování cholesterolu (cholesterol vzniká v játrech z mevalonátu. Podobnou reakcí se tvoří i koenzym Q10. Zastavením reakce tvorby cholesterolu se zastaví i produkce koenzymu Q10).

K2 AntiAge Day obsahuje KOENZYM Q10 - silný antioxidant, který chrání buňky před poškozením a oxidativním stresem. Zvyšuje produkci energie v buňkách srdce, svalů a mozkuvaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.