26. 02. 2015

Keratin - základní stavební složka vlasů, nehtů a pokožky je vláknitá bílkovina, vyznačující se neobyčejnou pevností a pružností. Pevnost keratinu zajišťují aminokyseliny s obsahem síry. Nejdůležitější z nich je L-cystein (17% podíl), která vytváří mezi jednotlivými vlákny disulfické můstky (vazba mezi dvěma Sira). Pružnost keratinu zajišťuje voda, kterou na sebe keratin váže. Keratinocyty jsou buňky, které vytvářejí keratin. Keratinocyty vznikají v základní vrstvě pokožky. Zde se ustavičně dělí, čímž zajišťují neustálou obnovu pokožky, vlasů a nehtů. Keratinocyty jsou velmi metabolicky aktivní, proto jsou citlivé na nedostatek některých nutričních složek jako vitamíny, minerály a esenciální aminokyseliny obsahující síru (methionin, cystein).

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.