26. 02. 2015

Jírovec maďal, latinsky Aesculus hippocastanum, anglicky Horse chestnut je listnatý (opadavý) strom, který dosahuje výšky 15 až 25 metrů. Tvoří krásné bílé až slabě načervenalé květy. Není náš původní strom, ale zanedlouho poté, co se dostal na Slovensko se stal poměrně oblíbený mezi lidmi. Běžně roste na vesnicích a ve městech, v parcích, podél silnic apod. Plody obsahují hnědé kaštany a dozrávají na podzim. Účinnou látkou na cévní systém v kaštanu koňského je aescin, který se získává ze semen. Aescin působí hlavně proti otokům a zánětům. Snižuje propustnost stěn vlásečnic, omezuje vznik pooperačních otoků, urychluje vstřebávání poúrazových podlitin a zmenšuje pravděpodobnost jejich vzniku po operacích. Příznivě účinkuje na cévy tím, že jejich rozšiřuje (působí jako vazodilatant). Posiluje žilní stěny, které se stávají pružnější a tím nedochází k jejich vyboulení. Podporuje cirkulaci v cévách tím, že snižuje tlak krve a tak podporuje okysličování a prokrvení tkání. Zabraňuje uvolňování enzymů, které ničí žilní kolagen (důležitý pro elastičnost cévy). Hojí bércové vředy tak, že buňkám dodává kyslík a tak urychluje jejich rozmnožování a rychlejší hojení rány.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.