Jaké jsou účinky BCAA? 29. 07. 2015

Základní stavební kámen bílkovin, i tak by se daly charakterizovat BCAA, které jsou ve sportovních kruzích velmi oblíbené a právem se považují za jedny z nejdůležitějších suplementů.

Mnoho lidí však neví o účincích a o tom, jaký přínos mají tyto aminokyseliny pro lidské tělo. BCAA nejsou určeny jen při sportovních aktivitách, ale i při namáhavé fyzické práci a pozitivní účinky mají i při mentální náročné práci.

 

 

 

Jaké účinky mají tedy BCAA na organismus?

  • zvyšují sílu a výkon
  • mají vysoký anabolický efekt
  • chrání před destrukcí svalových bílkovin při fyzickém výkonu
  • odstraňují únavu
  • zrychlují regeneraci organismu
  • mají vysoký antikatabolický efekt
  • udržují svalovou hmotu během sportovního volna a zvyšují syntézu bílkovin během cvičení
  • podporují hormonální rovnováhu u sportovce


Jak a kdy je dávkovat?

Jejich suplementace je vhodná jednak v objemové fázi, tak ve fázi rýsování, případně hubnutí.

BCAA se doporučuje užívat před tréninkem, kdy tělo získává okamžitý zdroj energie, protože jsou využitelné přímo z krevního
oběhu, odkud přecházejí do svalových buněk, které chrání a zvětšují jejich objem.

Po tréninku jsou BCAA velmi důležité, protože zajišťují intenzivní a rychlou regeneraci svalových vláken a zabraňují katabolickému procesu.

NOVINKA: Vyzkoušejte naše nové instantní K4 Power BCAA.

Chci koupit teď!

Diskuse

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.