Jak zvýšit testosteron? 26. 02. 2015

Testosteron je mužský pohlavní hormon, ale v malém množství se syntetizuje i u žen. Tvoří se ve varlatech a částečně v kůře nadledvin.

Během puberty hladina tohoto hormonu u chlapců stoupá a vyvolává růst pohlavních orgánů, vývoj sekundárních pohlavních znaků a mužský typ sexuální orientace. V dospělosti je testosteron potřebný k udržení normální funkce pohlavních orgánů. U mužů hladiny testosteronu věkem pomalu klesají.

Účinkem testosteronu dochází i k vytváření tělních bílkovin a podpoře růstu svalové hmoty, způsobuje výrazný anabolický efekt.

Během posilovacího tréninku dochází k vyplavování testosteronu, což má příznivý vliv na růst svalové hmoty. Tato příznivá hladina je jen při krátkém tréninku o délce asi 45 minut s vysokou intenzitou cvičení. 
Při dlouhotrvajícím tréninku s vyšší intenzitou hladina prudce klesá.

Ideálním pomocnice při tvorbě testosteronu je rostlinka Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris).

Chci koupit teď!

Diskuse

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.