Jak zvýšit testosteron? 26. 02. 2015

Testosteron je mužský pohlavní hormon, ale v malém množství se syntetizuje i u žen. Tvoří se ve varlatech a částečně v kůře nadledvin.

Během puberty hladina tohoto hormonu u chlapců stoupá a vyvolává růst pohlavních orgánů, vývoj sekundárních pohlavních znaků a mužský typ sexuální orientace. V dospělosti je testosteron potřebný k udržení normální funkce pohlavních orgánů. U mužů hladiny testosteronu věkem pomalu klesají.

Účinkem testosteronu dochází i k vytváření tělních bílkovin a podpoře růstu svalové hmoty, způsobuje výrazný anabolický efekt.

Během posilovacího tréninku dochází k vyplavování testosteronu, což má příznivý vliv na růst svalové hmoty. Tato příznivá hladina je jen při krátkém tréninku o délce asi 45 minut s vysokou intenzitou cvičení. 
Při dlouhotrvajícím tréninku s vyšší intenzitou hladina prudce klesá.

Ideálním pomocnice při tvorbě testosteronu je rostlinka Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris).

Chci koupit teď!

Diskuse

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.