Inulín - vláknina na chudnutie 26. 02. 2015

Inulin je polysacharid s lineárními řetězci molekul fruktózy, které jsou navázány na jednu molekulu glukózy. Inulin je přírodní látka, která se vyrábí z kořene čekanky a nachází se i v hlízách topinambur.


Tato rozpustná vláknina podporuje tvorbu vlastních bifidobakterií, snižuje množství nežádoucích patogenních bakterií, a tím napomáhá udržovat zdravou bakteriální mikroflóru ve střevním traktu. Slouží jako náhrada cukru, tuku a jako zásobárna energie, přičemž jeho energetická hodnota je velmi nízká.

 

Významné účinky inulinu na lidský organismus:

  • působí proti rakovině střev,

  • redukuje hladinu cholesterolu,

  • podporuje zvýšenou syntézu vitamínů,

  • podporuje peristaltiku střev a zvyšuje objem stolice - upravuje hladinu cukru v krvi a snižuje obsah lipidov - zvyšuje absorpci minerálů, včetně vápníku, čímž lze vysvětlit i antiosteoporózový účinek

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.