IBS - syndrom dráždivého tračníku 26. 02. 2015

Syndrom dráždivého tračníku vyvolává zejména stres, různé infekcehormonální poruchya intolerance na potraviny. Nejčastější příčinou jeho vzniku je dlouhodobá léčba antibiotiky, které narušují rovnováhu střevní flóry.

Prvotními příznaky syndromu dráždivého tračníku jsou:

 • špatné trávení,
 • citlivost na laktózu,
 • bolesti žaludku,
 • nadýmání,
 • časté zácpy,
 • pocity fyzické únavy
 • také časté průjmy

Onemocnění na syndrom dráždivého tračníku vyžaduje v zájmu uzdravení vyhýbat se stresu nebo situacím vyvolávajícím stres, které jsou nejčastějšími příčinami nemoci.

Nezbytný je pravidelný pohyb, který zlepšuje funkce střev a normalizuje jejich fungování.

Velmi je důležité, abychom se vzdali takových zlozvyků, které během vyprazdňování stolice odvádějí pozornost, jako je například čtení na toaletě.

Podobnými zlozvyky jsou kouření, konzumace kávy a alkoholu, které jsou při onemocnění syndrom dráždivého tračníku zakázáno, neboť ve velké míře nepříznivě ovlivňují již tak abnormální fungování střev.

Pokud příznaky onemocnění na syndrom dráždivého tračníku zesílí, střevní křeče můžeme zmírnit pomocí teplých obkladů břicha.

Při zácpě může pomoci pití vlažné vody. Syndrom dráždivého tračníku způsobuje střídání průjmů a zácpy.

Symptomy onemocnění syndrom dráždivého tračníku a stravovací návyky navzájem velmi úzce souvisí, proto je třeba změnit životní styl i co se týče stravovacích návyků.

Během průjmu je nutné vyloučit z jídelníčku potraviny, které mají projímavý účinek nebo způsobují nadýmání.

V první řadě jsou to luštěniny, sycené nápoje, pekárenské výrobky z bílé mouky a kynutá těsta.

V případě zácpy se nedá dělat nic jiného, ​​než zvýšit příjem vlákniny a příjem tekutin, což podporuje správné fungování střev a očistu stěny střev.

V případě onemocnění na syndrom dráždivého tračníku je nutné zcela vyloučit z jídelníčku několik typů potravin.

Tato jídla jsou:Antivredový Vitamín U - Balenie: 60 kapsúl / 500 mg

 • sladkosti, zákusky a všechny potraviny, které obsahují hodně cukru
 • je třeba vyhýbat se mléčným výrobkům s vysokým obsahem tuku,
 • červeným masům, dále kávě, alkoholu
 • a všem polotovarům, které obsahují velké množství přídatných látek

V případě onemocnění na syndrom dráždivého střeva se doporučuje konzumace probiotického jogurtu, hodně zeleniny a ovoce, ryby, drůbeže a neloupané rýže.

Při dodržení výše uvedených pravidel lze dosáhnout výrazné zlepšení příznaků a dokonce i úplné uzdravení.


Chci koupit teď!

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.