26. 02. 2015

HRT je léčba ženskými sexuálními hormony estrogeny a progestrerónmi. Ještě donedávna byla považována za optimální řešení při menopauze. Odstraňuje totiž mnohé ze symptomů, které doprovázejí menopauzální období a také má protektivní účinky při vzniku aa vývinu postmenopauzální osteoporóze. K symptomům menopauzy patří:

  • Osteoporóza (ztenčení kostí s lehkou možností se zlomit)
  • Návaly horka a pocení (tento jev vzniká z ničeho nic, v momentě zůstane ženě teplo a cítí se rozpálená, horko způsobuje výrazné pocení) s trváním od půl minuty až po několik min
  • Bušení srdce (žena si uvědomuje tlukot srdce, který může být příliš pomalý, rychlý, nepravidelný nebo má běžnou frekvenci)
  • Kardiovaskulární onemocnění z důsledku zvýšení LDL-cholesterolu TAG v krvi, snížením protektivního účinku estrogenů (ateroskleróza, hypertenze, ischemická choroba srdeční, křečové žíly, mozkové příhody)
  • Poruchy nálady (podrážděnost, výpadky paměti, pokles libida, deprese, porucha spánku)
  • Inkontinence moči (při kýchání, kašlání, smíchu nebo zvedání těžkých břemen)
  • Snižuje se schopnost udržovat hydrataci pokožky, zvyšuje se suchost sliznic, vzniká porucha hospodaření s minerály a nadměrně mohou vypadávat vlasy

Hormonální substituční léčba není však vhodná pro každou ženu. Přibližně 10% žen je kontraindikována především kvůli karcinomu prsu nebo ženy se zvýšeným rizikem trombózy.

V terapii se používají přirozené ženské estrogeny, jejich deriváty, nebo konjugované estrogeny získané z moči těhotných klisen.

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.