Glukóza - hroznový cukr 26. 02. 2015

Patří k nejvýznamnějším sacharidům. Zajišťuje okamžitý zdroj energie pro všechny buňky organismu, proto musí být neustále k dispozici. Optimální množství glukózy cirkuluje v krvi a v případě potřeby je přístupná pro buňky celého těla.

Nazýváme ji krevní glukóza a její hladina v krvi se stále doplňuje - rozkladem glykogenu, přímo z potravy ve formě čisté glukózy, sacharózy (cukru), nebo při trávení jiných sacharidů např. . maltodextrin , škrob, z nichž se molekuly glukózy postupně odštěpují.

Přenos molekul glukózy do buněk a tím i její využití pro získání energie zajišťuje hormon inzulín. Pokud se prudce zvýší hladina krevní glukózy (přímý příjem čisté glukózy nebo cukru z potravy), nastane stav, který se nazývá hyperglykémie. Inzulín se začne vyplavovat do krve ve velkých množstvích, což způsobí rychlý přenos glukózy do buněk a následně prudký pokles hladiny glukózy v krvi pod optimum.

Tento stav nazýváme hypoglykémie. Projevuje se malátností, ospalostí, poklesem energie a závratěmi u sportovců, kteří před sportovním výkonem přijmou velké množství jednoduchých sacharidů.

Na doplnění energie je proto lepší přijímat sacharidy ve formě složených sacharidů - maltodextrin , škrob, z nichž se glukóza postupně uvolňuje, čímž se zabraňuje stavem hyperglykémie a následné hypoglykémie.

glukóza = hroznový cukr

Chci koupit teď!

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.