Gastritida - chronický zánět žaludku 26. 02. 2015

Poměrně časté onemocnění trávicího traktu - žaludku (zahrnuje záněty, eroze nebo krvácení). 
Vyvolává ji Helicobacter pylori nebo šok, infekce a rozsáhlé popáleniny.

Pokud pravidelně užíváte některé léky proti bolesti hlavy, zda k léčbě revmatických onemocnění, mějte se na pozoru a užívejte jejich jen v nezbytných případech. Jde zejména o kortizon, ibuprofen či analgetika, které neobsahují steroidy, např. aspirin. Všechny tyto léky mohou vyvolat nebezpečnou akutní gastritidu, jejíž komplikací může být například krvácení do žaludku.

Jaké jsou příznaky?

  • nevolnost
  • zvracení
  • bolesti žaludku
  • nespecifikovaný tlak v oblasti žaludku
  • nechutenství
  • pocit plnosti
  • kyselé říhání
  • nadýmání

Dlhodobé malé krvácanie zo žalúdka môže viesť k málokrvnosti a zníženému obsahu železa v krvi, silné krvácanie ohrozuje život.

Po padesátce ji má každý druhý z nás. Statistiky uvádějí, že v západních zemích je gastritida v její chronické formě diagnostikována skoro u každého druhého pacienta po padesátce. Její výskyt je zapříčiněn zejména Helicobacterem pylori. Tato bakterie osídluje žaludek a kromě gastritidy dokáže způsobit i refluxní chorobu způsobující kyselinu a pálení žáhy, ale také rakovinu žaludku. Většinou se na něj přijde jen náhodně při vyšetřování jiného problému či onemocnění.

Prevence spočívá v dodržování správné životosprávy, včasné řešení překyselení, preventivní pročišťování a dezinfekce trávení.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.