26. 02. 2015

DL - fenylalanin/DLPA

DLPA je směs 50 % D-formy a 50 % L-formy samostatně. Na rozdíl od jiných analgetik je prostředkem proti bolesti bez vedlejších negativních vlastností. Není toxický ani návykový . Je možné kombinovat ho s libovolným předepsaným lékem kromě L-dopy. Chrání endorfiny - látky podobné morfinu potlačující některé bolesti a deprese (chronické bolesti zad, artrózy, artritidy , migrény, předmenstruační syndromy). DPA potlačuje činnost enzymů, které působí destruktivně na endorfiny a enkefaliny. Tyto bílkoviny se váží na opiátový receptor na mozku az toho důvodu ovlivňují malý nepokoj a sklíčenost, které vznikají s normálními fyziologickými ději. DPA prodlužuje životnost endorfinů a enkefalinů a jejich pozitivní vliv. Zvyšuje hladinu hormonu noradrenalinu, jehož produkce se věkem snižuje . Nízké hladiny zvyšují přecitlivělost k únavě, bolesti, depresím.

L-fenylalanin/LPA

je esenciální aminokyselina, což znamená, že organismus ji nedokáže vytvořit a proto je závislý od jejího vnějšího příjmu do organismu. L-fenylalanin je důležitý pro zvýšení produkce dopaminu a norepinefrinu - excitačních neurotransmiterů, které mají stimulační účinky na mozkovou aktivitu a mají celkové povzbudivé účinky na organismus. Zpomaluje proces mentálního stárnutí, zlepšuje schopnost učení a zapamatování si a zlepšuje náladu. L-fenylalanin je také důležitý pro tvorbu látky L-DOPA. L-DOPA (dihydroxyfenylalanin ) je spolu s dopaminem důležitou látkou z hlediska prevence a léčby Parkinsonovy nemoci, která je podle více teorií způsobena právě nedostatkem dopaminu. Je konvertován i na fenyletylamin, látka, která se nachází v mozku a zlepšuje náladu.

D -fenylalanin/DPA

se nenachází v organismu. Není konvertován na L-tyrosin, L-dopa , norepinefrin. Je konvertován na fenyletylamin. DPA ovlivňuje chemické látky v mozku, které souvisí s pocitem bolesti. Potlačuje stavy deprese. Může být nápomocný lidem s Parkinsonovou chorobou. Je vhodný pro pacienty s chronickou nemocí - osteoartritidou a revmatickou artritidou.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.