Esenciálne aminokyseliny BCAA 2:1:1 26. 02. 2015

Nezávislý konzultant pro výživu a sport, autor mnohých odborných publikaci PaedDr. Vladimír Zlatoš v rámci své disertační práce spolupracoval i s firmou Kompava s.r.o, Kde odhaluje zajímavé vědecké poznatky v oblasti výživy a sportu.

Cílem autora bylo sledovat vliv rozvětvených aminokyselin BCAA, které mají výrazný pozitivní vliv na některé antropometrické parametry sportovců a na některé biochemické ukazatele krevního séra.

Ve výzkumné práci autor používal rozvětvené aminokyseliny BCAA od firmy Kompava s.r.o. Složení produktu s názvem BCAA Forte: L- leucin, L- isoleucin , L - valin , alanin, fenylalanin, glycin, tyrosin, vit. B6 , methionin, želatinová kapsle.

Bez správné výživy nebude využit plný potenciál sportovce, protože výkon nebude vrcholový, úroveň tréninku nebude dodržena, rehabilitace po zranění bude náchylnější na různé druhy zranění a infekce.


Na základě sledování sportovců z výzkumné části práce vyplývají následující výsledky:Aminokyseliny Amino BCAA Forte 2:1:1 - Balenie: 400 mg/200 kps

  • důslednou suplementací rozvětvených aminokyselin BCAA je možné dosáhnout změny v některých vybraných antropometrických parametrech vrcholových sportovců, kde za nejdůležitější výsledky považujeme zvýšení objemu svalové hmoty za současného snížení obsahu podkožního tuku,
  • důslednou suplementací rozvětvených aminokyselin BCAA je možné ovlivnit i hladinu vybraných biochemických markérů nutričního stavu sportovce, které mohou hrát důležitou úlohu v procesech časné regenerace.

Po provedení výzkumu autor dospěl k závěru, že provedená nutriční a hlavně suplementární intervence rozvětvenými aminokyselinami BCAA měla statistický významné pozitivní odezvy na některé sledované antropometrické a biochemické parametry u vybraných skupin sportovců.

Vedle objektivních změn biochemických či antropometrických ukazatelů v průběhu suplementace rozvětvenými aminokyselinami ( BCAA ), byly důležité i subjektivní pocity. Sportovci udávali, že jejich výkonnost stoupla a organismus se rychleji regeneroval. Z uvedených odpovědí vyplývá, že i v oblasti vnitřních pocitů došlo k pozitivním změnám.

Autor konstatuje, že výsledky jeho práce by mohli ve svůj prospěch využít nejen samotní sportovci, ale i studenti výživy, zájemci o sportovní výživu, sportovní trenéři i sportovní lékaři.

Vědecká zjištění se autor pokusil zpracovat do velmi srozumitelné a jednoduché příručky, která má sloužit všem zúčastněným stranám jako praktický výstup výzkumu. Příručka je zároveň i součástí této vědecké práce.

Celou disertační práci si můžete stáhnout na dostupném zdroji:

http://www.vladozlatos.com/publikacie/aminokyseliny-bcaa.html

Chci koupit teď!

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.