Dovolená bez trávicích problémů - probiotika 26. 02. 2015

" Probiotika (pro bio - pro život ) jsou živé mikroorganismy, které podávané v dostatečném množství mají prokazatelné pozitivní účinky na příjemce. " ( Definice WHO z roku 2002 ) . Jejich základní vlastností je přilnavost k buňkám střevní sliznice a tím vytěsňování patogenů ( choroboplodných zárodků ) .

Nezbytnou podmínkou existence a růstu střevní mikroflóry je přítomnost prebiotik. Prebiotika jsou nutriční substráty, které nejsou buněčnými enzymy trávicího ústrojí( různé formy vlákniny - celulóza, pektiny a oligosacharidy - fruktooligosacharidy, inulin, laktulóza, laktosacharóza), avšak střevní bakterie je dokáží štěpit svými enzymy za vzniku krátkých mastných kyselin, aminokyselin, růstových faktorů, vitamínů a antioxidantů. Tyto látky se podílejí následně na výživě střevního epitelu a na dalších metabolických procesech.

Lidský organismus je kolonizován bakteriemi, které se nazývají fyziologická mikroflóra (res. fyziologická flora). Bakterie se fyziologicky vyskytují na povrchu kůže a sliznice av dutých orgánech, velké množství bakterií fyziologicky kolonizuje především kůži, sliznici dýchacích cest, sliznici ženského genitálu a především sliznici střeva.

Fyziologická mikroflóra mě několik důležitých funkcí, při jejím změně může nastat změna, kolonizace novou mikroflórou, která je fyziologická.

Kolonizace "novou mikroflórou " je doprovázena imunologickou reakcí, v případě, že jde o patologickou mikroflóru může dojít ke vzniku patologického procesu , jehož intenzita závisí na patogenecity organismu a obranného potenciálu hostitele .

Nejčastější příčinou likvidace fyziologické mikroflóry v současnosti je používání antibiotik ( anti bio - proti životu). Třeba si uvědomit, že antibiotika působí všude v místě svého průniku a účinkují na všechny mikroorganismy, které jsou na ně citlivé.

Následky antibiotické léčby :

1. v době redukce fyziologické mikroflóry se mohou objevit patologické procesy, zejména průjmu.

2. může dojít ke kolonizaci " novými " mikroorganismy, což vede k imunologické reakci a možné lokální poruše imunity.

Pokud užíváte antibiotika je třeba užívat probiotika, dávku probiotik užívejte 4 hodiny po užití antibiotik, následně třeba užívat probiotika ještě 3 týdny po dobrání antibiotik. 

Probiotiká KOMPAVA Probiodom

Chci koupit teď!

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.