Crohnova choroba - střevní onemocnění 26. 02. 2015
Crohnova choroba a ulcerózní kolitida jsou takzvané nespecifické střevní onemocnění. Mohou se objevit v jakémkoliv věku, většinou však postihují aktivních lidí mezi 20. až 40. rokem života, více ženy než muže.

Přesné příčiny těchto chronických zánětlivých onemocnění nejsou známy. Určitou roli hraje genetická predispozice, průběh onemocnění zhoršuje stres a kouření.

Motivace na nule

Mezi typické příznaky Crohnovy choroby patří bolesti břicha, křeče, časté průjmy, zvracení, zvýšená teplota a nechtěné hubnutí. Zánět často zasáhne celou tloušťku střevní stěny, přičemž se mohou tvořit abscesy - dutiny vyplněné hnisem a současně i píštěle - kanálky spojující jednotlivé orgány a vyúsťující přes kůži až na povrch těla.

Nemoc probíhá cyklicky - několikaměsíční klidné období střídají prudké vzplanutí, co na pacienty působí velmi negativně. Cítí se jako v začarovaném kruhu a často odmítají další léčbu.

Ulcerózní kolitida, čili vředovitý zánět sliznice tlustého střeva, vždy postihuje konec tlustého střeva a rozšiřuje se nahoru až po jeho začátek.

"Nespecifické zánětlivá onemocnění se nevyznačují zvýšenou úmrtností, ale pacient trpí zhoršenou kvalitou života a mohou se objevit i různé komplikace na jiných orgánech, které někdy natrvalo nebo dočasně vyřadí pacienta z běžného života. Jelikož jde o celoživotní onemocnění, pacient v období klidu nesmí podlehnout sebeklamu vyléčení s tendencí nerespektovat daný léčebný režim, "radí gastroenterolog.

Neutíkejte, bojujte!

Pokud máte problémy, které naznačují zánětlivé onemocnění střev nebo vám ho už diagnostikovali, vytrvejte v léčbě. Myslete i na to, že pacienti s touto diagnózou jsou ve zvýšené míře ohroženi rakovinou tlustého střeva a konečníku - po 30 letech je pravděpodobnost rozvoje rakoviny téměř u každého pátého pacienta.

Při postižení touto chorobou doporučujeme užívat výživový doplněk
Chci koupit teď!

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.