Co jsou to aminokyseliny? 26. 02. 2015

Základní stavební jednotkou každé svalové buňky jsou aminokyseliny, příznivě pomáhají budování kvalitní svalové hmoty.


Základními funkcemi aminokyselin v těle jsou:

- ochrana svalových vláken před poškozením a tvorba buněk svalové hmoty
- katalytická funkce
- transportní
- obranná
- regulační
- ochrana svalové hmoty před poškozením v průběhu redukční nadváhy
- pohybová

Význam pravidelného přísunu aminokyselin je velký. Tělo nedokáže nárazově přijmout množství aminokyselin a je proto třeba stravovat se pravidelně. Situace nadbytku může nastat doposud při vynechání snídaně a zkonzumované na aminokyseliny, resp.. Proteiny vydatného obědu.

Existuje více různě dělení aminokyselin:

Glykogene: alanin, arginin, asparagin, glutamin, glycin, histdín, hydroxyprolin, metionin, prolin, serin, valin.
Ketogenní: leucin
Smíšené aminokyseliny: izoleucin, lysin, fenylalanin, tyrosin, tryptofan

Známější rozdělení je snad na esenciální aminokyseliny a neesenciální. Esenciální si tělo neumí vyrobit a musí je proto získávat z potravy. Patří sem arginin, izoleucin, leucin, lysin, metionin, turín, tryptofan, valin. Neesenciální aminokyseliny si tělo naopak dokáže obstarat podle potřeby. Patří sem alanin, cystein, glutamin, karnitin, tyrosin. I když tělo není u neesenciálních aminokyselin závislé čistě jen na potravě, neměl by jejich příjem být zanedbáván. Jsou stejně DŮLEŽITÉ a při kombinaci některých faktorů jako například nevyvážená strava a těžká fyzická zátěž, muže nastat jejich nedostatek.

Je třeba uvést ještě jedno dělení a to D - forma a L- forma. Jich složení je totožné, ale liší se navzájem převrácenou strukturou. Běžně v přírodě se vyskytují aminokyseliny v L -formě.

Směs aminokyselin ve formě Aminokyselin KOMPAVA Amino 2500

Chci koupit teď!

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.