Antioxidant Vitamín E 26. 02. 2015

Vitamin E je společný název pro skupinu látek také nazývaných tokoferoly. Existuje 8 přirozeně se vyskytujících forem tokoferolů. Nejúčinnější formou z nich je alfa - tokoferol . Vitamín E patří mezi vitamíny rozpustné v tucích… které se mohou v malých množstvích ukládat ve svalech, tukové tkáni a játrech.


Kde se vyskytuje?

Vitamín E se vyskytuje více v rostlinné než živočišné formě. V živočišné formě se nachází hlavně ve vejcích a v rostlinné formě je jeho největší poměr v zelené listové zelenině, obilných klíčků, ořeších a semenech a v olejích z nich připravených. Patří sem slunečnicový olej, olej z pšeničných klíčků, olivový olej.

Jeho hlavní účinky:

  • Antioxidant - zabraňuje tvorbě volných radikálů, které vznikají v těle UV zářením, fyzickou námahou, vlivem vnějších faktorů, kouřením, pitím alkoholu…
  • Zabraňuje poškozování buněčné DNA a tím tvorbě DNA mutací (vznik rakoviny) případně poškozením buňky (stárnutím)
  • Podporuje tvorbu a chrání před prasknutím červené krvinky
  • Důležitý při prevenci samovolných potratech, má účinek na plodnost a potenci
  • Je potřebný pro správný metabolismus nenasycených mastných kyselin (rostlinné oleje), které chrání před oxidací a tím jejich znehodnocením
  • Je důležitý pro syntézu bílkovin, nervového a svalového systému
  • Pomáhá v prevenci srdečně cévních onemocnění jako je ateroskleróza a snižuje hladinu špatného LDL cholesterolu
  • Zmírňuje menstruační bolesti a intenzitu krvácení. V přípravcích na pleť udržuje pokožku pevnou a hydratovanou
  • Regeneruje se vitamínem C
  • Podporuje účinek koenzymu Q10

Vědci bylo prokázáno, že ve velkých dávkách vyléčil nemoci jako například zánět ledvin, bércové vředy, kožní problémy, u žen posouvá hranici menopauzy. U starších lidí zlepšuje imunitu a tím zvyšuje odolnost vůči infekcím. Doporučená denní dávka je 10 - 30mg/den.

                                                                                    

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.