Antioxidační mechanismy a jak fungují 26. 02. 2015

Proti toxickému účinku volných radikálů má organismus vybudované ochranné systému (antioxidační mechanismy). Ty snižují negativní vliv volných radikálů v organismu.

 

 

 


Rozdělujeme je na 3 skupiny:

1.) mechanismy zabraňující tvorbě volných radikálů
2.) mechanismy lapajíc a vychytávajíc volné radikály až po jejich ustavení (lapače)
3.) mechanismy odstraňující vytvořené škody (poškozené molekuly) z organismu

Antioxidant je sloučenina, která v nepatrné koncentraci po reakci s volným radikálem, tento změní na relativně stálou formu a nepokračuje v dalších radikálových reakcích.

Antioxidanty mají za úkol chránit biologicky důležité látky, a tím ochraňovat buňky, tkáně a celý organismus. Dělí se na přírodní (v přírodě a v dané potravině se přirozeně vyskytují) a syntetické (vytvořené uměle).

I když je možné mnohé antioxidanty získat z potravin, jako jsou například naklíčené zrniny, ovoce a zelenina, je obtížné touto cestou dostat do těla potřebné množství na ochránění před vznikem volných radikálů ve znečištěném životním prostředí.

Mezi antioxidanty patří koenzym Q 10, cystein, kyselina α lipoová, vitamin C, E, A, beta karoten, zinek, selen, melatonín, zelený čaj, borůvky, výtažky ze semen grapefruitu…

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.