Anabolismus / Katabolismus - důležité procesy v těle při cvičení 26. 02. 2015


V době tréninku jsou svalová vlákna maximálně namáhané. Pro svou aktivitu potřebují energii, kterou čerpají ze zdrojů, které jsou právě dostupné (sacharidy, tuky).
Pokud jsou všechny zásoby vyčerpané, tělo si produkuje energii ze svalových bílkovin, čehož následkem je úbytek a ztráta aktivní svalové hmoty.

  • tento proces nazýváme katabolismus.

Suplementací aminokyselin před tréninkem se zabrání rozpadu svalové hmoty, svalovým buňkám se dodá dostatečná energie pro aktivní svalovou práci.
Dodáním dostatečného množství sacharidů a bílkovin po tréninku se zrychlí regenerace svalové tkáně, zvětší se objem svalové buňky a urychlí se růst svalové hmoty.

  • tento proces nazýváme anabolismus.

Aminokyseliny BCAA (Leucin, izoleucin, Valin), zabraňují tvorbě katabolického procesu a tedy nedovolují úbytek svalové hmoty

 Chci koupit teď!

 

Diskuse

vaše benefity

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.