Aminokyselina L-ornitín 26. 02. 2015

L-ornitin je doplňková aminokyselina, ale pro organismus hraje významnou roli. Tělo ho využívá jako prekurzor (výchozí látka, ze které chemickou přeměnou vzniká výsledný produkt) pro aminokyseliny prolin, citrulin a kyselinu glutamovou.

Enzymatickým štěpením se mění na L-arginin, čímž zvyšuje transport a uchovávání dusíku ve svalech. Následně stimuluje produkci růstového hormonu a kreatin fosfátu.

Růstový hormon se podílí na budování svalové hmoty a odbourávání podkožního tuku, který se následně spaluje a přeměňuje na energii. Účastní se syntézy bílkovin. 

Detoxikuje játra, podílí se na odstraňování amoniaku a podporuje transport odpadních produktů z buňky.

Na nás sa môžete spoľahnúť. Kompave môžete veriť.

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

odborní poradenství

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.