8 důvodů, proč navštívit Metflex centrum

8 důvodů, proč navštívit Metflex centrum

Každým rokem se více a více lidí zajímá o své zdraví a zdravý životní styl se stává běžnou součástí jejich životů. Dbají na správný výběr potravin do svého jídelníčku, vyhýbají se neřestem av neposlední řadě, sportují. Ať už jde o sportovce, kteří chce zlepšit svůj výkon, nebo o člověka bojujícího s nadváhou, dosáhnout očekávaný výsledek není jednoduché. Častokrát se lidé týrají neúčinnými dietami a ničí své tělo nevhodným cvičením. Jak správně sladit stravovací návyky a cvičení? A jak zlepšit svůj výkon? Na tyto otázky vám rádi odpoví v Metflex centru.

1. Ochota a odbornost

Toto jsou dvě slova, kterými by se dal stručně charakterizovat personál Metflex centra. Kvalifikovaní pracovníci vám ochotně poradí v oblasti výživy, sportu a zlepšení zdraví . Své znalosti denně rozšiřují studiem nových, aktuálních informací, o které se s vámi rádi podělí. Získané informace mají často ověřené i sami na sobě a proto si můžete být jisti, že jejich odbornost je na místě.

2. Individuální přístup

Diagnostické centrum je určeno pro sportovce i nesportovce, pro lidi kteří vyznávají zdravý životní styl i pro ty, kteří se rozhodli zlepšit svůj aktuální stav (zhubnout, přibrat). Udržet si dobré zdraví a vést aktivní životní styl můžete v každém věku. Vítány jsou proto všechny věkové kategorie, jejichž potřebám se pracovníci z Metflexu maximálně přizpůsobí.

Odborné znalosti, individuální přístup a ochota poradit a pomoci jsou tou správnou kombinací na to, abyste společně s nimi dosáhli vytouženého cíle. 

3. Měření složení těla

Váha je jen číslo, které samo o sobě hodně neprozrazuje. Když však toto číslo rozebereme na drobné, získáme reálnou představu o tom, v jakém stavu se nachází náš organismus. Hlavními ukazateli jsou hmotnost tuku, hmotnost svalů, celkový obsah vody a minerálních látek. Osobitou kategorií je viscerální tuk, který není hmatatelný a nevidíme ho. Ze zdravotního hlediska však představuje velké riziko, protože zmenšuje prostor pro práci vnitřních orgánů čímž omezuje jejich funkci. Všechny uvedené ukazatele spolu s jejich grafickým vyobrazením vám v Metflex centru stanoví pomocí přístroje InBody 370S , který měří s přesností 99,9%.

4. Měření stavu cév

Stres, vyšší vek, zlá strava, fajčenie a nedostatok pohybu spôsobujú, že cievy strácajú svoju elastickosť a na ich stenách sa tvoria tzv. artériosklerotické nánosy, ktoré zmenšujú prietok krvi a znižujú zásobenie organizmu kyslíkom a potrebnými živinami. Zanedbávanie zdravia ciev môže viesť k odumretiu tkanív a rôznym kardiovaskulárnym ochoreniam. Či sú vaše cievy dostatočne pružné a do akej miery sú zanesené vám zistia v Metflex centre pomocou prístroja MaxPulse . Jednoduchou diagnostikou môžete predísť vážnejším komplikáciám.

5. Zjištění stresového zatížení

Dnešní pracovní tempo s sebou přináší výrazné stresové zatížení, které každý z nás vnímá jinak. Jak citlivý je váš organismus na stres a jaká je vaše stresová odolnost vám vyhodnotí přístroj MaxPulse. Kromě stresového zatížení da dozvíte i svůj klidový tep, případné arytmie během měření a nakolik je vyvážený váš autonomní nervový systém.

Prevence pomáhá chránit naše zdraví před zásahy lékařů.

— Milan Kenda

6. Zátěžová diagnostika

Diagnostika v zátěži pomáhá sportovcům s nastavením tréninkových zón, bojujícím s nadváhou zase určí optimální intenzitu pohybu pro maximální spalování tuků. Během zátěže se v 10 sekundových intervalech zaznamenávají různé ukazatele jako spotřeba kyslíku, výdej oxidu uhličitého, frekvence dýchání, tepová frekvence, dechový objem a mnohé další, na jejichž základě se vyhodnocuje fungování metabolismu, tělesný výkon a zdatnost měřené osoby během zátěže.

Klíčovou součástí diagnostiky je stanovení anaerobního prahu, tedy tepové frekvence, jejíž překročením už nevydržíme vykonávat sportovní aktivitu po delší dobu.

7. Regenerační masáž nohou

Slyšeli jste už o Reboots kalhotách? Že ne? Tak je správný čas je vyzkoušet! V příjemném prostředí Metflex centra si můžete dopřát masáž regeneračními kalhotami Reboots a vedle toho si přečíst zajímavý časopis či knihu. Masáž pomáhá snížit hladinu laktátu v krvi po náročném tréninku či sportovní soutěži, čímž zmírňuje svalové křeče . Rovněž je vhodná pro lidi trpící otoky nohou. Stejně netřeba zapomínat ani na dámy, kterým masážní kalhoty pomáhají v boji s nevzhlednou celulitidou.

8. Odborná konzultace

Už jste se setkali s tím, že po diagnostice jste dostali do rukou výsledky kterým jste nerozuměli a následně se s vámi rozloučili? V Metflex centru vám takový přístup nehrozí. Odborní pracovníci centra vám zpracují získané výsledky do jednoduché a srozumitelné formy. Bod po bodu vám vysvětlí, co jednotlivé údaje znamenají a na základě vašich individuálních požadavků vám poskytnou tréninkové poradenství a poradenství v oblasti výživy. Pokud máte pocit, že si sami nedokážete nastavit svůj režim správně, můžete se na Metflex centrum obrátit ohledně vypracování nutričního nebo tréninkového plánu ušitého přímo na míru.


Ing. Monika Hlavatová

Ing. Monika Hlavatová

Asistent centra Metflex diagnostického centra a výživy, výživový poradce

Štítky

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info