6 aktivních látek, které vám zaručí hydratovanou pleť bez vrásek
6 aktivních látek, které vám zaručí hydratovanou pleť bez vrásek

6 aktivních látek, které vám zaručí hydratovanou pleť bez vrásek

6 aktivních látek, které vám zaručí hydratovanou pleť bez vrásek Hydratace pleti a boj proti vráskám. Toto jsou často skloňovaná slovní spojení v souvislosti s krásou, které snad slyšíte všude kolem sebe. Vždyť kdo by nechtěl mít krásnou, pružnou, hydratovanou pleť bez vrásek? No je to tak jednoduché jak to zní?

Hydratace pleti a boj proti vráskám. Toto jsou často skloňovaná slovní spojení v souvislosti s krásou, které snad slyšíte všude kolem sebe. Vždyť kdo by nechtěl mít krásnou, pružnou, hydratovanou pleť bez vrásek? No je to tak jednoduché jak to zní? V následujících řádcích Vám neprozradíme konkrétní produkt, který Vám zajistí pleť a pokožku, po které toužíte, ale pokusíme se Vám vysvětlit, které aktivní látky jsou důležité pro hydratovanou a vypnutou pleť a měl by je obsahovat každý dobrý hydratační krém, sérum či výživový doplněk. Tak se pojďme na ně společně podívat.

  • 1.ELASTIN - jde o protein, který se nachází v pojivových tkáních a zajišťuje nám elasticitu pokožky, ale nachází se také v cévních stěnách, plicích a ve střevech. Tato složka je důležitou součástí beauty produktů, protože podporuje tvorbu elastinových vláken, které se vyskytují mezi kolagenovými vlákny. Zabezpečuje omlazení a pružnost pleti.
  • 2.CERAMIDY- jde o lipidové molekuly, které se přirozeně nacházejí v pokožce - epidermis, jako "epidermální lipidy", které zabraňují ztrátě vody z pleti. S věkem tyto lipidy z těla ubývají a po čtyřicítce si je už pokožka většinou vůbec nevytváří. Ceramidy slouží jako jakási prevence proti předčasnému stárnutí . Doporučují se používat nejen ve formě krémů a sér, ale také ve výživových doplňcích. Důležité je hledat obsah těchto látek v ověřených a certifikovaných přípravcích a doplňcích.
  • 3.KOLAGEN- je stavební bílkovina v těle, která mimo jiné má za úkol dodávat pokožce pevnost, pružnost a také nahrazuje odumřelé kožní buňky. Tvorba kolagenových peptidů v těle přirozeně s přibývajícím věkem klesá, proto je důležité kolagen do těla doplňovat. Pokud si do těla kolagen doplňujeme, zvyšujeme tím produkci vlastního kolagenu ve vnitřní části pokožky - dermis. Kolagen zvyšuje elasticitu pokožky (podporuje tvorbu výše zmíněného elastinu) a zvyšuje hydrataci pleti.

  • 4.VITAMIN C- je nezbytný pro tvorbu kolagenu. Množství kolagenu, které se nachází v těle je přímo úměrné množství vitamínu C. Tyto dvě složky jsou zodpovědné za pevnost a regeneraci kolagenových vláken. Proto je důležité se u produktů s obsahem kolagenu ujistit, že obsahují i vitamín C.
  • 5.KYSELINA HYALURONOVÁ- spolu s kolagenem jde o základní stavební prvky kůže. Díky přísunu vody dokáže zvětšit svůj objem až tisícinásobně. Věkem se však tvorba kyseliny hyaluronové snižuje. Kyselinu můžeme doplňovat formou gelů, krémů, injekčně nebo formou výživových doplňků. Určitě je velmi prospěšná kombinace vnější aplikace a vnitřního užívání. Podstatné je si uvědomit, že kyselina hyaluronová váže na sebe vodu, proto je důležité aplikovat krémy a séra na vlhkou pokožku.
  • 6.SELEN- působí jako antioxidant, který ochraňuje buňky před volnými radikály a oxidačním stresem. Oxidační stres představuje nerovnováhu mezi vznikem volných kyslíkových radikálů a schopností organismu se s nimi vypořádat právě pomocí antioxidantů jako je například selen.

Výše jsme Vám prozradili ty "zázračné" složky, které zajistí, aby byla Vaše pleť stále mladá a hydratovaná. Jak jste si mohli všimnout, jednotlivé složky se navzájem doplňují a jedna bez druhé nefungují úplně na 100%.

Proto je důležité si vybírat takové produkty a výživové doplňky, které obsahují kombinaci těchto složek v dostatečném množství, tehdy máte jistotu, že se dostaví požadovaný efekt.

Důležitá je pravidelnost, ať už je to krém nebo nutriční doplněk, vyžaduje pravidelnou aplikaci a užívání. Ne nadarmo se říká "trpělivost růže přináší" :).

Náš tip:Do své péče o pleť určitě zakomponujte i kvalitní výživový doplněk s těmito aktivními látkami. Ty budou účinkovat nejen na pleti, ale i na pokožce celého těla. Takže pokud Vás trápí vrásky například na dekoltu, či rukou, třeba se zaměřit na výživu zevnitř. Budete odměněny viditelnými a dlouhodobými účinky.


Ing. Veronika Vaňová

marketingový manažér, PR špecialista.

Už niekoľko rokov sa venujem marketingu a a copywritingu, pričom vo voľnom čase ma baví zdravá výživa. V tomto smere sa snažím neustále vzdelávať a teší ma, že sa môžem podieľať na informovanosti našich zákazníkov a obohatiť ich tak o skúsenosti, ktoré som v tejto oblasti dosiahla.