5 důvodů proč lidé milují Elektro Fitness (EMS)

5 důvodů proč lidé milují Elektro Fitness (EMS)

EMS (Electro Myo Stimulation - Elektro svalová stimulace) je forma elektroterapie, při které jsou svaly stimulovány elektrickým proudem, aby se přerušovaně stěhovali. Čili způsobuje kontrolovanou kontrakci - svaly se stahují a uvolňují přesně jako při sportování. Díky tomu je možné zlepšovat mobilitu, sílu a fyzický výkon.

Jde o spojení elektrostimulace s fyzickým cvičením, s cílem dostat se do skvělé formy rychle a efektivně. Tato metoda stimuluje i hluboké svalstvo, přičemž nezatěžuje klouby a šlachy.

EMS metoda byla vyvinuta lékaři a inženýry, aby pomohli kosmonautem k rychlé obnově svalstva po dlouhém pobytu ve vesmíru, nebo pacientům po operacích opět se dostat do formy. Dnes ho miluje a využívá široká veřejnost. Proč?

1. Cvičí sami, bez publika

Mnozí si vybrali E-Fit kvůli tomu, že cvičí sami, bez zvědavých pohledů cizích lidí. Je to obrovská výhoda pro každého, kdo by do klasického fitness centra nešel - pro všechny, kteří s cvičením teprve začínají, pro ženy, které by rady zdokonalili svoji postavu a kritické partie těla po porodu , pro starší věkovou kategorii, u které je zvláště důležité udržovat svalstvo s ohledem na kloubní aparát.

2. Individuální přístup trenérky

E-Fit trénink i jednotlivé cviky vždy odpovídají schopnostem a trénovanosti každého klienta. Proto je trénink vedený pod dohledem osobního trenéra, šitý na míru. Trenérka každý cvik předvede a dohlíží na jeho správné provedení. Síla, frekvence, hloubka, čas impulzů a doba odpočinku mezi impulsy jsou nastavitelné, čímž je trénink možné ještě více přizpůsobit klientovi.

3. Šetří čas

E-Fit trénink trvá 20 minut. Začíná se rozehřátím (kardio) a pokračuje se posilovacími cviky, nakonec je relaxace. Krátkých 20 minut se vyrovná 90 minutám klasického cvičení ve fitness centru (aby byly výsledky znatelné, ve fitku je nezbytné trénovat 2-3x týdně, což zabere týdně až 5 hodin nebo i více vašeho volného času).

S EMS tréninkem potřebujete pouze 20 minut 1-2 krát týdně a tělo dostane potřebnou dávku tréninku - aby bylo pevné, vitální, zdatné a spalovalo dostatek energie. Perfektní výsledky se dostaví dvěma tréninky týdně. První citelné změny můžete zpozorovat již po 5-6 cvičeních, viditelné změny běžně zaznamenáte po 5-6 týdnech. Minimální čas, maximální výsledky.

4. Za krátkou dobu procvičí obrovské množství svalů

Během tréninku se procvičí všechny svalové partie - velké i malé. Zapojují se dokonce i svaly, které jsou běžně neaktivní, přičemž pracují současně - dokážeme stimulovat až 350 svalů. Zapojení až 350 různých svalů, jejich stažení až 36 000 krát - to mluví samo za sebe, jaké je toto cvičení intenzivně.

Každá vybraná část těla se intenzivně procvičí. Je dokonce možné zaměřit se na konkrétní vybrané svalstvo, které se zatěžuje intenzivněji. Provádí se rytmický pohyb, sladěn s impulsy ze stroje E-Fit.

Bodybuilding program je zaměřen na vypracování a udržení svalové hmoty. Vyrovná se namáhavému silovému tréninku, avšak bez zbytečného zatížení kloubů. Cílené budování svalů se zaměřuje na těžko Budovatelů svalové partie - jde o kombinaci hloubkové stimulace a přesně daných cviků. Fitness program je ideální pro klienty bez pravidelného pohybu, s nadváhou, ochablým svalstvem - pomáhá při hubnutí, zlepšování postavy a zdravotního stavu.

Kromě tonizovaní svalů, E-Fit odstraňuje i celulitidu v okolí dříku, břicha, hýždí a stehen, odstraňuje toxiny a metabolický odpad, zlepšuje okysličení a cirkulaci krve.

5. Nejlepší procvičení břicha

Při E-Fit tréninku je možné provádět nejrůznější cviky, pracovat s činkami, fit-míčem, fit-bagem, expandery, dělat "sklapovačky", kliky, skákat, běhat, převádět balanční cviky, jógu, pilates ... Během E-Fit tréninku se intenzivně procvičí celé tělo, přičemž střed těla obzvlášť. A pevné břicho je nejlepší prevence proti bolestem zad.

GONEX, s. r. o., Pod Kopcem 107, Strání 68765, +420 903 473 211, gonex@kompava.sk
Používáním těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více info