Úspěchy mladých šermířů 26. 02. 2015

Ve dnech 24. - 25. května 2014 se ve sportovní hale Elán v Bratislavě konaly Mistrovství Slovenska v šermu kadetů, juniorů a mladších žáků.

V kategorii kadetů (25 závodníků) za Snina nastoupili 3 závodníci. Nejlépe se probojoval Kucka Branislav, který v základním kole vybojoval 4 vítězství a měl jen jednu prohru. V eliminaci měl v prvním zápase volný los, pak porazil Zlacký z Akademie šermu Bratislava 15:10, ale v boji o medaile podlehl Cipár z BŠK Bratislava 6:15 a tak se umístil na dobrém 7.místo. Umístění ostatních Sninských šermířů: 10. Dunaj Denis, 15. Kováč Pavel. Vítězem se stal Ille z Akademie šermu Bratislava.

V soutěži družstev (7 družstev) nastoupili Sninský šermíři ve složení Kováč, Kucka, Dunaj. V prvním zápase vyhráli nad AŠ Bratislava III. 45:27, v boji o postup do finále podlehli BŠK Bratislava I. 26:45 av boji o bronz podlehly AŠ Bratislava II těsně 34:45 a skončili celkově na 4.místě. Vítězem se stalo družstvo BŠK Bratislava I.

V kategorii juniorů (25 závodníků) za Snina nastoupili 4 závodníci. Bronz pro Snina vybojoval kapak Martin, když po základním kole v eliminaci vyřadil truhlář z AŠ Bratislava 15: 9, Fabiána z KSS Zvolen 15:10, Zlacký z AŠ Bratislava 15:14 a až v boji o finále podlehl Šteisovi z BŠK Bratislava 9: 15. Umístění ostatních Sninských šermířů: 18. Kucka Branislav, 22.Dunaj Denis, 24.Kováč Pavel. Vítězem se stal Cipár z BŠK Bratislava.

V soutěži družstev (6 družstev) nastoupili Sninský šermíři ve složení kapak, Kováč, Kucka, Dunaj. Už v prvním zápase ale podlehli AŠ Bratislava I. 29:45 a celkově skončili na 6.místě. Vítězem se stalo družstvo BŠK Bratislava.

V kategorii juniorek (25 závodníků) za Snina nastoupila Hunčárová Katarína, která jen s jednou prohrou v základním kole postoupila do eliminace, kde porazila Němcovou z BŠK Bratislava 15: 8, pak i Gabašovú E. z AŠ Bratislava 15:10 a ve finále ale podlehla Gabašovej L. z AŠ Bratislava 12:15.

V soutěži družstev Hunčárová nastoupila spolu s Macejákovou a Haneszovou z KSK Košice kde byly nasazeny hned do finále a zde podlehli AŠ Bratislava 39:45 a získali tak stříbrné medaile.

Vyjádření trenéra Kazík Dalibora: naši kluci podali přiměřené výkony, Kucka, kapak, ale hlavně juniorka Hunčárová znovu potvrdily, že patří mezi slovenskými kordovou špičku. Velkou vděčnost chceme vyjádřit Kompava, protože i ona má podíl na našich úspěších, nejen na těchto mistrovství, ale bylo to i po celou šermířské sezóny ať už na Evropských nebo Světových pohárech v šermu a jednoznačně nám jejich produkty pomáhají při výkonech na turnajích