Tobolky s rybím tukem nebo léky? 26. 02. 2015

Zvýšeným cholesterolem trpí téměř polovina dospělé české populace, ale nemusí to vždy být jen odrazem nesprávné stravy a málo aktivního života. Je mnoho jedinců, jejichž sklony k této nemoci mají zděděné. Proto nezbývá pouze udržovat hladinu cholesterolu na co nejnižší úrovni a pokud možno bez použití léků, které mají i nepříznivé vedlejší účinky. Léky by se měly předepisovat pouze v případě, pokud lékař považuje zvýšený cholesterol za patologický stav. To naštěstí nejsou nejčastější případy - obvykle pomohou jiná opatření: více pohybu, strava bez cholesterolu, ale s vyšším obsahem tuku z ryb. 

Rybí tuk se podává dětem v období růstu a dospívání jako zdroj vitamínu D, který působí proti křivici. V posledních letech se ukázalo, že rybí tuk kromě zvýšené hladiny cholesterolu také snižuje riziko srdečně-cévních chorob, snižuje hladinu bolesti kloubů (při artróze a artritidě) a ženám upravuje menstruační syndrom. Je považován i za prostředek k prevenci "vysychání kloubů", protože snižuje tření kloubních hlavic, které podporují záněty kloubů a jejich bolestivost při artritidě. Na rozdíl od ostatních tuků, které se vstřebávají v játrech, kapsle s rybím olejem se vstřebávají přímo do krve a krví se dostávají do vazivové tkáně. Ve vazivu se olej přeměňuje na látky, které zahušťují kloubní tekutinu a snižují tak tření v kloubech. 

 Vědci z University of South Australia zjistili, že denní dávky rybího oleje, obsahujícího Omega-3 mastné kyseliny, pomohly při spalování tuků

Máme ve stravě dostatek omega-3 mastných kyselin? 

Uvádí se, že týdně bychom měli sníst asi 300 g rybího masa, abychom přijali 3 g omega-3 mastných kyselin. V případě, že konzumace ryb není naší doménou, měli bychom tyto blahodárné látky přijímat alespoň v podobě bioaktivních přípravků s výtažkem z rybího tuku. 

Doporučujeme doplněk výživy Omega-3 - klíč ke zdraví a vitalitě. Doporučené dávkování 1 - 2 tobolky denně.

Reference a články

Benefity

Výroba splňuje nejpřísnější evropské směrnice - systém řízení jakosti dle ČSN EN ISO 22000:2005 a kontrolní systém HACCP. Při nákupu výrobků v našem e-shopu poskytujeme zákazníkům věrnostní body, dopravu zdarma nad 100 EUR a rychlé dodání, nakolik jsme výrobcem produktů.

Odborné poradenství

Našim produktům rozumíme a proto vám umíme nabídnout odborné informace a poradenství v článcích, recenzích a videích. Samozřejmě vám radi zodpovíme na vaše dotazy spojené s užíváním našich výrobků tak, aby ste byli maximálně spokojeni.

headline-3-obrazek

Kompava Sponzoring

Naše výrobky používají profesionální i hobby sportovci  sportovních odvětví, jsou s nimi maximálně spokojeni a důvěřují jim. Sponzorujeme nejen samostatných sportovců - ať už z kulturistiky, silového trojboje, triatlonu, cyklistiky, volejbalu, vodních sportů, ale i sportové kluby.